Ema v lese

12. ledna 2013 v 9:53 | Izí |  Příběhy
Nakraji městečka v jižních Čechách žila patnáctiletá Ema. S rodiči moc nevycházela a se svým sedmiletým bratrem neměla důvod se bavit, proto docela často v noci vylezla oknem a šla za kamarádkou nebo na nějakou zábavu. Nikdy si toho její rodiče nevšimli. Byl pátek 31.8.2012. Ema se opět pohádala se svými rodiči, protože ji řekli, že ji nepustí v zimě se třídou na hory. Hrozně se naštvala a ikdyž její kamarádka Klára nebyla doma, šla okolo jedenácté hodiny pryč.

Vyskočila z okna a přemýšlela co bude dělat. Všichni už spí a jediný čoch, co ten den byl, byl až někde 12km daleko. To by tam nestihla ani dojít. Šla se tedy projít do lesa, a to byla ta největší chyba! Chvíli chodila jen tak po lese. Dobře ho zná, má ho za domem, ale po tmě tam nikdy nebyla. Slyšela nepříjemný šum listí, slyšela pohyb každé větve a najednou zachrochtání.

Řekla si, že jde pryč. Šla by klidně i domů. Necítila se tady dobře. Jenže nemohla najít cestu zpátky. Nejspíš zašla moc daleko nebo po tmě les vypadá jinak. Sedla si ke stromu a dala se do breku. Vyčítala si, že vůbec někam chodila. Nejspíš se odsud nedostane dřív než začne svítat. Byla ji hrozná zima, ale po chvíli ji přestala vnímat a usla.

Když se probudila bylo již ráno, nevěděla kolik. Hádala tak okolo šesté. Rozhlédla se. Zjistila, že toto místo moc dobře zná. Chodí sem totiž běhat. Stoupla a dala se na zpáteční cestu. Po cestě viděla, jak radniční hodiny ukazují půl deváté. Přidala do kroku, protože touto dobou doma snídají a bude jim doopravdy divné, že Ema ještě spí.

Přišla k domu, obešla ho a skočila do okna. V jejím pokoji seděla máma ptala se jí:
"Kde jsi byla?"
"Nikde!" odsekla Ema
"Kakhle se mnou mluvit nebudeš! Řekni mi,kde jsi byla!" řekla v zoufalství Emina máma.
"V lese, a jestli tě to zajímá, tak to neni poprvé co jsem nebyla v noci doma, ale Vás to nezajímá!" řekla Ema a dala se do breku. Máma ji objala a řekla jí, že na ty hory ať klidně jede, ale ať už nikdy v noci nikam nechodí. Ema nechtěla přistoupit, ale nakonec se dohodly tak, že Ema může chodit za Klárou i na čochy, ale musí to vždy předem oznámit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama