Výlet

7. dubna 2013 v 13:18 | Izí |  Příběhy
Bylo 16. ledna a já se svými kamarády jsem se i přes zimní počasí vydala na rozhlednu, která je volně přístupná. Dlouho jsem přemýšlela jestli vzít mapu, ale po dohodě s ostatníma jsme se rozhodli, že tam určitě budou nějaké rozcestníky a dorazíme tam po šipkách.

V 9 jsme se sešli na autovusové zastávce a do půl hodinky jsme dojeli na msto kde jsme měli vystupovat. Přímo před námi stála zastaralá cedule. Po vyčištění od sněhu jsme objevili nápis: Jelení rozhledna - 8 kilometrů. Nikde nebylo, kterým směrem se máme vydat a tak jsem šli jedinou cestičkou, kterou jsme viděli. Vedla k lesu.

Skvěle jsme se bavili. Koulovali jsme si a užívali jako malé děti. Po kilometru jsme konečně objevili šipku. Podle níž jsme šli dobře. Od této první šipky jsme potkávali šipky cca každých pět set metrů.

Bylo už kolem dvanácté a my jsme pořád nebyli u rozhledny poslední šipka byla už tak kilometr zpátky. Docela jsme byli nervózní a nechápali jsme. Tak jsme si řekli, že si odpočineme a sedli jsme si na své batohy na zem. Nálada pomalu upadala. Byli jsme zmrzlí a cíl stále nikde.

Alex řekl: "To nejste schopní vzít ani mapu? Kvůli Vám tady teď mrznu a slibovaná rozhledna nikde!"
Potom se tam spustila obrovská hádka. Všichni řvali přes sebe. Už nikdy nic takového nechci zažít.
"Kašlete na to stejně nic nevyřešíme. Tak to otočíme a jdeme zpátky na bus." řekla Anča a všichni bez váhání přikývli a šli jsme stejnou cestou zpět. Tahle cesta už nebyla tak zábavná. Všichni mlčeli a nepromluvili ani slovo.

Stáli jsme u zastávky když se tam najednou objevil starší pán s krásným zlatým retrívrem.
"Dobrý den," pozdravil nás "Odkud jdete mládeži?"
"Chtěli jsme jít na rozhlednu, ale nevzali jsme si mapu a pomocí šipek jsme ji nenašli." řekl Lukáš.
"Ani mapa by vám nepomohla" řekl pán. Všichni jsme na něj nechápavě hleděli.
"No, ta rozhledna se před dvěmi lety zbourala. Byla málo navštěvovaná a taky hodně stará a na rozpadnutí. Ani jsme nevěděli, že ji tu bude chtít někdo hledat." objasnil nám pán.

Když jsme dojeli do města sedli jsme si všichni do hospody a zasmáli jsme se tomu. Nakonec to byl dobrý výlet a ponaučení pro příště.

Vymyšlený příběh k téma týdne "šipky".
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama