Knížky

Tři kamarádi - Remargue Erich Maria

7. dubna 2013 v 12:52 | Izí
Příběh vypraví o kamarádech Robertovi, Ottovi a Gottfriedovi za první světové války v Německu. Otto vlastní autodílnu Koster a spol., kde všichni pracují a občas jezdí se svým vozem Karlem, strašidlem silnic závody. Autodílna je neuživila tak začali jezdit s Taxíkem. Robert se na jedné projížďce zamiluje do Patricie, která později onemocní a zůstává v sanatoriu v horách, kam za ní Robert jezdí. Gottfrieda zastřelil neznámí muž a po jeho pohřbu Robert s Ottem musí autodílnu prodat. Patriciin stav se zhoršoval tak za ní Robert s Ottem jeli. Měli málo peněz na zaplacení sanatoria, tak prodali Karla. Bylo to ale zbytečné protože Patricie ráno zemřela.

Knížku jsem měla povinně do čtenářského deníku. I tak mne jako jedna z mála zaujala :)

Jmenuji se Martina

29. ledna 2013 v 16:17 | Izí
Opět knížka od Ivony Březinové. Z trilogie Holky na vodítku.

Je to o Martině, jejíž matka je rozvedená. U nich doma je to jako na houpačce. Když má nějakého přítele nebo ne. Když zrovna drží dietu nebo se přecpává. Martina začne svoji matku nenávidět. Nenávidí i své tělo a začne hubnout. Přežene to a skončí v nemocnici jako anorektička a později i bulimička. Když ji propustí z nemocnice jde do diagnostického ústavu stejně jako Ester a Alice.

Jmenuji se Ester

29. ledna 2013 v 16:11 | Izí
Knížka je od Ivony Březinové, z trilogie Holky na vodítku.

Ester je obyčejná holka z velké rodiny a s ujetýma rodičema. Najde si oblibu v automatech. Kvůli nim kradla peníze i svým rodičům. Ti ji vyhodí z domu a ona se nastěhuje ke svému příteli. Později skončí, jako všechny holky z trilogie Holky na vodítku, v diagnostickém ústavu.

Poblouznění - Marliese Arold

29. ledna 2013 v 16:04 | Izí
Včera večer jsem dočetla skvělou knížku od Arolda. Moc se mi líbila a velice mne zaujala. Nejsem velký čtenář a většinou si vybírám tenké knihy s velkýma písmenkama, ale tato kniha byla přesný opak.

Kniha je o Veronice, která ráda navštěvuje technopárty. Na kterých si pro rozveselení bere extázi. Na jedné akci v Berlíně potká Daniela, který je DJ a obchoduje s extází a i ostatníma drogama. Když je Daniel v nebezpečí Veronika převezme jeho zákazníky.

Nehci Vám prozrazovat víc. Přečtěte si tu knížku, protože to opravdu stojí zato!

Pozorovatelka - Petra Braunová

27. prosince 2012 v 14:34 | Izí
Pokud jste tuto knížku ještě nečetli, obujte si boty, oblečte si bundu a rychle do knihovny.
Jednou jsem šla do knihovny s kamarádkou, která mi tuhle knížku vrazila do ruky s tím, že si ji musím přečíst. Odpověděla jsem ji, že nejsem moc velkej čtenář a že je to na mě dlouhý. Ona mě, ale přesvědčila, že od ní nebudu moc odtrhnout oči. popravdě, moc jsem ji nevěřila, ale abych ji udělala radost půjčila jsem si jí.
Měla pravdu. Sotva jsem si přečetla první stránku musela jsem číst dálUsmívající se. Byla suprová skvělá. Přečetla jsem ji za dva dny a byla jsem z ní nadšená. Díky téhle knížce jsem pochopila, že nejde jen o tom dřít ve fitku, cvičit a bojovat o zhubnutí každého kila. Nejde ani o to nanést si každé ráno na obličej tunu makeupu. Jde především o to být zdravá a o to mít se o koho opřít.
Všem doporučuji přečíst. Suprová knížka.
Kniha je o šesnáctileté dívce Natálii na invalidním vozíčku, která se se svoji matkou přestěhuje do nového města, aby začali znovu. Natálie se pere se svými problémy ve škole i s rodinnými problémy.
 
 

Reklama